Дбайте про належний протипожежний стан власних помешкань!
Дбайте про належний протипожежний стан власних помешкань і дотримуйтесь правил пожежної безпеки, зокрема:
· не паліть у ліжку;
· слідкуйте за станом та справністю електромережі;
· у разі виходу з приміщень не залишайте увімкненими телевізори, праски, тощо;
· не залишайте малолітніх дітей без нагляду, та не дозволяйте їм бавитися сірниками;
· намагайтеся уникати перевантаження електричних мереж, не вмикайте одночасно побутові електроспоживачі великої потужності.
· подбайте про захист помешкання при користуванні пічним опаленням;
· при виникненні пожежі негайно викликайте вогнеборців за номером 101, адже кожна хвилина у цій ситуації має вирішальне значення!
Пам’ятайте! Сумлінне дотримання правил пожежної безпеки може врятувати ваше життя!
Управління ДСНС України у Закарпатській області нагадує правила безпеки, які допоможуть зігрітися в холодну пору року й при цьому не вчадіти.
Основні дії під час пожежі
Попередження: погана звичка може мати трагічні наслідки
Знову нагадуємо про вибухонебезпечні предмети!
У РАЗІ ВИЯВЛЕННЯ ВИБУХОНЕБЕЗПЕЧНИХ ТА ПІДОЗРІЛИХ МЕТАЛЕВИХ ПРЕДМЕТІВ, НЕОБХІДНО:
- Негайно припинити усі роботи в районі виявлення вибухонебезпечного предмета (предметів);
- Вивести (відвести) на максимальну відстань усіх людей (не менше 100 метрів), які знаходились поблизу, намагаючись рухатись назад по своїх слідах.
- Позначити небезпечне місце добре видимим орієнтиром, де знаходиться цей предмет та огородити його від сторонніх осіб в тому числі дітей (для огорожі можна використовувати різні підручні матеріали: дошки, жердини, гілки, мотузки, шматки матерії тощо).
- Повідомити про знахідку службу порятунку за номером «101».
- Повідомлення робити не поспішаючи, чітко, із зазначенням точної адреси (орієнтирів) місця знаходження вибухонебезпечного предмета);
- Очікувати на безпечній відстані від місця знаходження вибухонебезпечного предмета на приїзд фахівців ДСНС та МВС, при цьому здійснюючи заходи щодо недопущення до небезпечної зони інших людей.
КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:
- палити та використовувати відкритий вогонь поблизу місця, де знаходиться вибухонебезпечний предмет або предмет схожий на нього;
- піднімати, витягувати з ґрунту, зрушувати з місця, кидати, ударяти і розбирати будь-які вибухонебезпечні предмети;
- переносити ці предмети в місця перебування людей.
- Якщо Ви опинилися поблизу вибуху, стримайте свою цікавість і не намагайтеся наблизитись до епіцентру, щоб подивитись або допомогти рятівникам. Найкраще, що Ви можете зробити – залишити небезпечне місце
- Пам’ятайте! Розмінуванням, знешкодженням або знищенням вибухонебезпечних предметів займаються тільки підготовлені фахівці-піротехніки, допущені до цього виду робіт.
- У будь-якому разі при виявленні вибухонебезпечного предмета або предметів підозрілого характеру лише безумовне виконання заходів безпеки є гарантом того, що не станеться випадку каліцтва чи загибелі.