Село Дунковиця розташоване на західному напрямку від районного центру - Іршава.

 

Кожне поселення має свою топоніміку, яка може багато розповісти про історію заселення. Дунковиця в старі часи була оточена лісами, на жаль, більша частина їх зараз вирубана для потреб населення.

 

Вулиці у селі - сільські кутки, таких є два: Линьковиця - заснована побратимом Думки, першозасновника села, хащівником, находиться на північ від центру села, а також Тупиковиця - знаходиться на верху села.

 

Легенди про заснування села мають несуттєві розбіжності. Але основна версія наступна. Парубок на ім’я Думка разом із своїми побратимами мандрували по хащах (лісах). Тому їх називали хащівниками. Знайшовши 2 колодязі у дубовому лісі, вирішив поселитися тут. Вирубавши ліс, Думка поселився тут. Тому перша назва села - Думковиця. Але через деякий час із верхнього кінця, де знаходилися криниці, переселився у центр сьогоднішнього поселення. А його товариш Линько оселився на північ від Думковиці, і ця частина села почала називатися Линьковиця. Дана версія викладена у «Історії села» невідомого автора, яка у свою чергу записана у «Школьній хроніці» школи села Дунковиця за 20- 30 років минулого століття.

 

Щодо дати заснування села, то знову є розбіжності . У праці відомого чеського історика 20- х років XX ст. А. Годинки «Диплом єпархії Мукачівської» він згадує письмовий запис про те, що у 1696 році Думковиця була дочірньою церковною общиною с. Шаркадь (сьогодні Горбок). Але у праці М.Сирохмана «Церкви Закарпаття» вказується на те, що у 1648 році у селі існувала вже дерев’яна церква і наводиться ім’я священика - Ференц Томаш. Отже, вже тоді село існувало. Тобто, можемо віднести дату заснування села до 40 - х років ХVІІ століття.

Закрити вікно